Pomagamy uchodźcom i wspieramy pomagaczy

21/03/2022; autor: Fundacja TERAZ

Fundacja TERAZ, to miejsce, które pomaga w zmianie. Aktualne wydarzenia za wschodnią granicą sprawiły, że ponad 2 mln osób zostało postawionych przed bardzo trudnym wyborem – zostać w kraju, gdzie toczy się wojna, czy porzucić wszystko, spakować się w jedną walizkę, czy plecak i ruszyć, by ratować siebie, dzieci i osoby wymagające opieki… Pomoc w TAKIEJ skali zmiany traktujemy jako …

…nasz humanitarny obowiązek, misję i oczywistość.

Ruszamy z pomocą:

• indywidualna pomoc psychologiczna w języku ukraińskim/rosyjskim,
  • pomoc specjalistyczna w ośrodkach tymczasowych dla uchodźców w Warszawie,
  • grupa wsparcia dla osób pomagającym charytatywnie uchodźcom.

Czekamy na wszystkie osoby, które bezpośrednio i pośrednio doświadczają stresu, lęku, przygnębienia lub przerażenia:

• osoby, które teraz przybyły do PL z Ukrainy
  • obywatele Ukrainy, którzy mieszkają w Polsce i martwią się o swoich bliskich, krewnych
  • osoby, które pomagają uchodźcom ukraińskim i czują się przytłoczeni tą sytuacją

Do specjalistów można się zapisać:

• pisząc SMS na telefon: 730.990.327,
  • pisząc e-mail na adres: info@fundacjateraz.org

Pamiętajmy: Wsparcie psychologiczne w trudnych chwilach jest bardzo istotne.

Rozmowa ze specjalistą może pomóc odzyskać równowagę i osiągnąć przynajmniej względny spokój.

🇺🇦 Zachęcamy osoby, które czują się przytłoczone lub przestraszone sytuacją w Ukrainie do skorzystania profesjonalnej pomocy.

Konsultacje będą dostępne w okresie od 25 marca br. do odwołania. Jedna konsultacja trwa ok. 30 min. Prosimy o przemyślane zapisy, aby umożliwić korzystanie z konsultacji najbardziej potrzebującym osobom. Konsultacje będą prowadzone w języku polskim, ukraińskim lub rosyjskim.

Przyjęcie do Grupy wsparcia wymaga odbycia wcześniejszej rozmowy kwalifikacyjnej. Grupa będzie prowadzona w formie półotwartej w okresie od marca do odwołania, z częstotliwością 2-4 razy w miesiącu. Grupa jest prowadzona w języku polskim.

UWAGA:

Chcesz pomamóc nam pomagać uchodzcom? Możesz dokonać wpłaty datku na rachunek Fundacji, koniecznie z dopiskiem: POMOC UKRAINIE.

Fundacja TERAZ

Dziękujemy!!