Uważne gotowanie w tu i TERAZ

15/06/2020; autor: Fundacja TERAZ

Lubicie gotować i kochacie spotkania w kuchni? Fantastycznie, bo my lubimy łączyć dobre ze zdrowym.

Podobało się Wam nasze spotkanie w Jastarni, dlatego tym razem zapraszamy na spotkanie warszawskie z uważnym gotowaniem.

Mindfulness, to dziś rozwijające się remedium na pędzący świat. Trening uważności, to ćwiczenia dla naszej głowy, byśmy lepiej radzili sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. Trening uważności wykazują też swoją skuteczność jako metody dodatkowe w leczeniu depresji, uzależnień czy zaburzeń odżywiania

Wraz z Fundacją TERAZ odkryjesz, że jedzenie może być smaczne, a jednocześnie pomóc nam zatrzymać się w tym wciągającym nas tempie życia.

W programie:

• uważne przygotowanie produktów do gotowania
  • uważne przygotowanie miejsca pracy Szefa Kuchni
  • uważne gotowanie
  • uważne jedzenie
  • uważne przygotowanie kawy/herbaty
  • uważne zmywanie/sprzątanie

Nie zabraknie też techniki uważnego chodzenia (czasami nazywanego jako „Marsz Zombi”), która na naszym poprzednich warsztatach okazała się nie tylko relaksująca, co wywołała salwy śmiechu wśród Uczestników. Będzie też czas na praktykowanie uważnego oddechu.

Warsztaty odbędą się w nietypowym wariancie, bo online, dzięki czemu jeszcze raz i zdecydowanie powiemy pandemii NIE, a przy okazji udowodnimy, że Wasze oderwanie od codzienności i wzmacnianie Waszych postanowień zmieniających życie może odbywać się bez wychodzenia z domu.

Oczywiście będziemy bazować na zdrowych produktach i zaleceniach z piramidy żywieniowej. Przygotujcie sobie te produkty, które lubicie najbardziej. Bo dieta to zdrowie!

Nasz przepis, który będziemy uważnie realizować zamieszczamy poniżej. Mniam, mniam ślinka już kapie. A u Was?

Tatar z wędzonego łososia i awokado (zdjęcie z naszego pierwszego wykonania powyżej!) 🥗

Produkty:

• 200 g wędzonego łososia w kawałku bez skóry,
  • 1 awokado,
  • sok z cytryny,
  • 1 łyżka oliwy z oliwek,
  • 1 łyżeczka skórki otartej ze sparzonej cytryny,
  • 1 łyżeczka musztardy,
  • kilka kaparów,
  • ½ małej cebuli,
  • sól i świeżo zmielony pieprz

Przygotowanie:

1. Cebulkę pokroić w drobną kostkę, łososia posiekać (im mniejsze kawalątki, tym smaczniej). Składniki przełożyć do miski, dodać kapary, 2 łyżki soku z cytryny, skórkę cytrynową, musztardę i oliwę. Dokładnie wymieszać, doprawić do smaku solą i pieprzem.
  2. Awokado obrać, usunąć pestkę. Pokroić w kostkę i skropić bezzwłocznie sokiem z cytryny, by nie zrobiło się ciemne, dodać sól i pieprz
  3. Użyć metalowej obręczy kuchennej, którą kładziemy na talerzu i uzupełniamy kolejno dodając awokado, a następnie łososia. Ostrożnie zdjąć obręcz i serwować.
  4. Można udekorować ugotowanym jajkiem, kaparami lub drobno pokrojonym ogórkiem kiszonym
  5. Delektować się jedząc uważnie 😊

Zapraszamy. Wystarczy wysłać do nas e-mail (info@fundacjateraz.org) z informacją, czy jesteś zainteresowany/a wzięciem udziału w warsztacie, podając jakiś rodzaj kontaktu, abyśmy mogli przekazać więcej informacji i instrukcji.

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Miejsce: online

Termin: