Warsztaty dla rodziców nt. zmiany w podejściu do wychowania

04/12/2016; autor: Fundacja TERAZ

W grudniu i styczniu zapraszamy rodziców dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa i gimnazjum) na warsztaty z psychologami nt. zmiany w podejściu do wychowania dzieci.

Będziemy rozmawiać m.in. o aktualnych trudnościach w wychowaniu dziecka z uwzględnieniem takich aspektów jak:

• uzależnienie od internetu
  • oddziaływanie gier komputerowych
  • oddziaływania reklamy na młodego człowieka
  • hedonistycznego nastawienia rówieśników
  • dostępu do substancji psychoaktywnych

Współczesny rodzic nierzadko nie zna wielu uwarunkowań środowiskowych swoich dzieci. Aktualny dostęp do technologii oraz innych 9czesto ryzykownych) sfer życia jest dla dzieci tak łatwy, że dziecko działa zupełnie poza kontrola rodzica. W takich czasach trening umiejętności wychowawczych jest szczególnie ważny. Nasze podejście do wychowania także w związku z tym powinno ewoluować. Nie wiesz jak? Właśnie po to są nasze warsztaty.

Kiedy:

21 grudnia 2016, godzina 17.30