Warsztaty przedświąteczne

29/11/2016; autor: Fundacja TERAZ

Czas przedświąteczny, to nie tylko pogoń za prezentami, to także pora, kiedy wyciągamy stare domowe, a nawet babcine przepisy i przygotowujemy się do największej dorocznej uczty przy rodzinnym stole – kolacji wigilijnej.

Z tej okazji zapraszamy na Warsztat nt. nowej piramidy żywieniowej a zmiany zwyczajów żywieniowych w tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Opowiemy i zaprosimy do wspólnej dyskusji, czym rożni się nowa wersja piramidy żywieniowej w porównaniu do poprzedniej, „starej”.

Będziemy rozmawiać o różnych zwyczajach bożonarodzeniowych – oczywiście, najbardziej związanych z potrawami podawanymi w rożnych zakątkach naszego kraju oraz tych, które przywędrowały do nas z innych cześć świata.

Powiemy tez, czy i jak można urozmaicać współczesnie Wiczerzę Wigilijna i świąteczne potrawy, by były zdrowsze i dały nam szanse na nieprzybieranie na wadze.

Zapraszamy do siedziby Fundacji w dniu 12 grudnia, godz. 17.00.

Spotkanie planujemy na ok. 2,5h.

Jeśli macie sprawdzone i na dodatek zdrowe przepisy, przynieście je z sobą. Wymienimy się nimi, ale tez skonsultujemy pod kątem zasada żywienia proponowanych w nowej piramidzie żywieniowej.